Przełożenie ślubu - poradnik

Przełożenie ślubu - poradnik

Ślub to najważniejsze wydarzenie w życiu wszystkich osób, które zawierają związek małżeński. Niestety, czasem mają miejsce niezależne od nas sytuacje losowe, takie jak m.in. aktualna pandemia, które wpływają na decyzję o przełożeniu ślubu i zmianie jego terminu. Jak się w tym odnaleźć?

Warto wiedzieć, że…

Wiele Urzędów Stanu Cywilnego na czas pandemii zawiesiło udzielanie ślubów. Jeśli również i Wasz urząd to zrobił, rozważcie nowy termin ślubu. Jeszcze do niedawna w zgromadzeniach w czasie pandemii nie mogło brać udziału więcej niż 50 osób (część małżonków decydowała się jednak na ślub w USC lub kościele w wyznaczonym pierwotnie terminie, rezygnując z większej liczby gości). Aktualnie według najnowszego rozporządzenia, obowiązuje całkowity zakaz zgromadzeń, spotkań, imprez. Ponadto w mszy lub innym obrzędzie religijnym może uczestniczyć jednocześnie nie więcej niż 5 osób, wyłączając z tego osoby sprawujące posługę. Oznacza to, że niemal wszystkie uroczystości ślubne oraz wesela praktycznie nie mogą się odbyć, jeśli chcecie mieć przy sobie świadków, najbliższych członków rodziny, przyjaciół. To duży problem dla wielu narzeczonych.

Spróbujcie nie panikować

Doskonale wiemy, że gdy od wielu miesięcy dogrywaliście sprawy związane z uroczystością i weselem, podjęcie decyzji o ich przełożeniu może być niezwykle trudne. Warto jednak zachować spokój i „na chłodno” ocenić obecną sytuację. Pomoże Wam to podjąć racjonalną decyzję. Warto się również zastanowić, jakie korzyści wynikną z wyznaczenia nowego terminu - na pewno będzie to wewnętrzny spokój Wasz i Waszych gości, a także większe prawdopodobieństwo, że na weselu zjawią się wszystkie zaproszone osoby.

Co z podwykonawcami?

Przygotowania do ślubu obejmują również podpisanie umowy z fotografem, czy też zespołem muzycznym. W tak niespodziewanej sytuacji, w jakiej znaleźliśmy się obecnie, obu stronom, zarówno Wam, jak i Waszym podwykonawcom powinno zależeć na tym, aby się porozumieć. Wyjątkowe sytuacje wpływające na realizację umowy z reguły uregulowane są w podpisanych umowach, do których powinniście sięgnąć, ale wiele osób rozwiązuje je również na zasadzie wzajemnego porozumienia. Jeśli nie chcecie stracić wpłaconych pieniędzy ani ich odzyskiwać, nie decydujcie się na zupełnie odwołanie terminu, ale jego przełożenie. Wtedy i Wy nie tracicie podwykonawcy, a podwykonawca zleceniodawcy.

Nie rezygnujcie, zmieńcie termin!

Jeśli Wasze wesele zaplanowane jest na kwiecień lub maj, uzasadnione jest, że macie powody do obaw. W obliczu najnowszych rozporządzeń zapewne zdecydowana większość z Was zdecyduje się na przełożenie ślubu.
Gdy zdecydujecie się przełożyć ślub i zależy Wam na pobraniu się jeszcze w tym roku, rozważcie ślub późnym latem lub wczesną jesienią, czy też zimą. Poinformujcie o tym podwykonawców i umówcie z nimi nowy termin. Nie musicie też martwić się o ewentualne zamówienie i wydruk zaproszeń na ślub - po kontakcie z nami możecie przełożyć realizację zamówienia i umówić się na wysyłkę w późniejszym czasie.

Możemy też zaprojektować dla Was pliki cyfrowe z motywem z zamówionych wcześniej zaproszeń - będzie mogli je rozesłać Gościom elektronicznie i poinformować o zmianie planów. Jeśli zaś zależy Wam na wręczeniu takich informacji drogą pocztową, to możemy je wydrukować. Goście na pewno okażą Wam wyrozumiałość - sytuacja jest wyjątkowa i wymaga wyjątkowych rozwiązań. 

Zalety przełożonego ślubu

  • śluby późnym latem, jesienią i zimą - też są piękne!
  • do ślubu odbywającego się w takim terminie bez problemu znajdziecie pasujące zaproszenia, dodatki, a Panny Młode odpowiednie suknie i okrycia podczas ślubu w kościele lub na świeżym powietrzu
  • floryści z pewnością podziękują Wam za rezerwację terminu pod koniec roku i będą mieli dla Was więcej czasu - może nie wszystkie kwiaty będą wtedy dostępne, ale będziecie mogli korzystać z tych całorocznych, jak i charakterystycznych dla danych pór roku
  • jesienią i zimą możecie liczyć na większą dostępność terminów oraz z reguły niższe ceny
  • większość Waszych gości na wakacje wyjedzie latem, a nie jesienią i zimą, dzięki czemu z pewnością zechcą towarzyszyć Wam w dniu ślubu
  • zorganizujcie ślub np. w czwartek, jeśli macie problemy z rezerwacjami w sobotę
  • jesienią i zimą powstają piękne sesje plenerowe!

Nasze realizacje na Waszych weselach

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl