Dodatki weselne o których warto pamiętać

Zaproszenia i nie tylko - o jakich dodatkach powinniście jeszcze pamiętać?

Po pierwsze - spójność

Nie od dziś wiadomo, że każdy element uroczystości ślubnej powinien być spójny z innymi. Dzięki temu goście od razu wczują się w weselny klimat, a motywy, które wybierzecie, będą zgodne z Wami, Waszymi osobowościami i upodobaniami. Czasy, gdy każdy element był inny i przypadkowy, dawno już minęły. Estetyka i spójność jest też bardzo ważna z punktu widzenia wykonywania przez fotografa zdjęć, które są przecież pamiątką na całe życie.

Jeśli na Waszych zaproszeniach znajdzie się np. motyw eukaliptusa i białych kwiatów, ten sam powinien znaleźć się również na winietkach z imionami gości, zawieszkach, planie stołów oraz menu. Oczywiste jest, że następnie motyw z papeterii jest przenoszony na ślubne dekoracje, stąd musicie poinformować swojego dekoratora, jak będą wyglądały zaproszenia i aby podczas przyozdabiania sali wziął pod uwagę obecność właśnie eukaliptusa i białych kwiatów.

Nie stanowi też dziś problemu, aby firma, która przygotowuje dla Was zaproszenia, zaprojektowała również winietki, menu, plany stołów w takim samym stylu - coraz częściej też macie już do wyboru gotowe zestawy papeterii ślubnej w jednym motywie, dzięki czemu możecie od razu zamówić wszystko, co jest Wam niezbędne.

Po drugie - funkcjonalność

Ślubna papeteria to nie tylko estetyczny i spójny wygląd. To również elementy, które odgrywają konkretną rolę dla Was, ale i dla Waszych gości. I tak zaproszenia ślubne informują o rzeczy najważniejszej, czyli miejscu, dacie i godzinie ślubu. Jest w nich miejsce na wpisanie własnoręczne bądź już nadrukowane imiona i nazwiska gości, a także kilka słów od Was, romantyczny wiersz, sentencję. Karteczki dołączone do karty głównej zaproszenia mogą informować gości o sugerowanych prezentach, np. butelce wina zamiast kwiatów i kopercie z pieniędzmi. Na zaproszeniu musi więc znaleźć się komplet informacji dla gości.

Kolejnym, istotnym elementem, jest plan stołów. Taki plan występuje zazwyczaj w formie zadrukowanego plakatu i z tym samym motywem, np. kwiatowym, który goście widzieli już na zaproszeniach. Plan stołów stawia się najczęściej obok wejścia do sali, np. na drewnianej lub złotej sztaludze. Dzięki temu goście nie będą poszukiwać przypadkowych miejsc przy wielu stołach, ale skierują się od razu do wskazanego stołu z konkretnym numerem.

Numery stołów mogą mieć formę przestrzenną, np. numerów wykonanych z drewna, metalu, ale też mogą być namalowane bądź wygrawerowane na pleksi. Często numery nadrukowane są też na składanej kartce i tak, na tej również warto umieścić motyw znany już wcześniej z zaproszeń oraz planu stołów. Numery powinny być odpowiednio duże i widoczne.

Gdy goście znajdą już stół, przy którym mają usiąść, winietki wskażą im konkretne miejsce. Stąd winietki stawia się tuż obok bądź przed talerzem. Są one już must have każdego wesela - dzięki nim goście od razu wiedzą, obok kogo mają usiąść. Wasza rola jest też w tym, abyście tak usadzili swoich gości, aby było to zgodne zarówno ze stopniem ich pokrewieństwa, zawartym małżeństwem bądź pozostawaniu w związku, o którym wiecie, a także… sympatiami i antypatiami. To kwestie bardzo wrażliwe, ale jeśli wiecie, że na weselu będą osoby, które być może nie utrzymują ze sobą kontaktu, albo niestety są pokłócone, posadźcie je tak, aby czuły się swobodnie w towarzystwie, w jakim się znajdą.

Przed podaniem przystawki, goście powinni mieć możliwość zapoznania się z menu przewidzianym na całą noc. Stąd dobrą praktyką jest ustawienie na stole menu wraz z nazwami potraw - oczywiście powinno być ono spójne z planem stołów, zawieszkami oraz zaproszeniami. Wystarczy ustawić jedno menu na stolik, a w przypadku stołów długich, rozłożyć je w równych odległościach.

Czy butelki z alkoholem też można przyozdobić? Oczywiście! Jeśli chcecie nadać im nieco inny charakter, zdecydujcie się na zawieszki na alkohol. Tutaj również mamy dobrą wiadomość - występują one w identycznych wzorach jak zaproszenia ślubne (są więc częścią całej kolekcji), ale istnieje też możliwość zaprojektowania zawieszki, aby pasowała do pozostałej papeterii ślubnej.

Po trzecie - pamiątka i zdjęcia

Wyżej wymienione, dwie funkcje papeterii ślubnej uznajemy za najważniejsze, ale nie można również zapomnieć o tym, że zaproszenia, zawieszki, numery stołów są też piękną pamiątką na długie lata. Dopracowane oraz przemyślane przez Was dodatki będą także miłym wspomnieniem dla gości (zwłaszcza zaproszenia ślubne), a poza tym będą dobrze prezentować się na zdjęciach. Stąd też warto zadbać o to, aby były to dodatki, które są estetyczne i spójne z okolicznościami ślubu oraz wesela. Dzięki temu fotograf, łącząc swoją wiedzę i umiejętności wykona dla Was takie zdjęcia, które wydobędą z najmniejszych detali ich urok. Warto więc zadbać o to, aby były one takie, jak

Nasze realizacje na Waszych weselach

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl